1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günü kutlu olsun.

Sevgili Mülkiyeliler,

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle milyonlarca işçi ve emekçinin işsiz kaldığı, salgın bahane edilerek işten çıkarmalar ve ücretsiz izin uygulaması ile pek çok işçinin açlıkla, sefaletle karşı karşıya geldiği bir dönem yaşıyoruz.

 

Milyonlarca işçi, korona virüs salgınına rağmen, canı pahasına çalışmaya zorlanmakta, sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde bile bu durum devam etmektedir.  İşçilerin, bazı işkollarında, olağan zamanlardan daha uzun süre ve daha ağır koşullarda çalışmaya zorlandığı görülmektedir.

 

Sağlık emekçileri salgına karşı en zor koşullarda canları pahasına insanlık için mücadele etmeye devam etmektedirler.

 

Salgın nedeniyle yaşanan bu olumsuz koşullar karşısında devletin, işçilerin ve emekçi halk sınıflarının sorunlarına çözüm üretememesi, ne yazık ki, krizin yükünün yine işçilerin ve emekçi sınıfların üzerine yıkılacağını göstermektedir.

 

Tam da bu nedenle 1 Mayıs’ta, barış, özgürlük, demokrasi için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için hep birlikte mücadele etmek daha da önem kazanmaktadır.

 

Kriz nedeniyle işçilere, işsizlere ve emekçi sınıflara reva görülen yaşam biçimi yerine herkesin insanca yaşayabileceği bir dünya için mücadele daha da önem kazanmaktadır.

 

Salgın nedeniyle bu yıl 1 Mayıs’ı alanlarda kutlayamayacağız ancak hayatın her alanında “Birlik, Mücadele ve Dayanışma” için mücadeleye devam edeceğiz.

 

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günü kutlu olsun.


Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16