Mahfi Eğilmez – Türkiye Ekonomisinin Kısa ve Orta Vadeli Geleceği

Mahfi Eğilmez – '' Türkiye Ekonomisinin Kısa ve Orta Vadeli Geleceği'' zoom konferansı Ozan Gündoğdu moderatörlüğünde 17 Mayıs Salı, 21.00’de gerçekleşecek. 

Zoom Link;

https://veduboxsystem.zoom.us/j/92729344591?pwd=cnlrYm9uV3JwMnI3eGxBeWVKcjRqQT09

Zoom Id :92729344591

Zoom Password :V2uy7J

Dr. Mahfi Eğilmez

Dr. Mahfi Eğilmez, İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden iktisat ve maliye lisansı, Gazi Üniversitesi’nden kamu maliyesi üzerine doktora derecesi aldı. Kamu kesiminde Maliye Müfettişi olarak göreve başladı. Hazine'de daire başkanı, genel müdür yardımcısı, genel müdür, müsteşar yardımcısı ve müsteşar olarak bütün yönetim kademelerinde görev yaptı. Hazine Müsteşarı iken kamu kesiminden ayrıldı. Özel kesimde çeşitli mali kuruluşların yönetim kurulu başkan ve üyeliklerinde bulundu. Yeni Yüzyıl ve Radikal Gazetelerinde köşe yazıları yazdı, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi, CNBCe ve NTV televizyonlarında danışmanlık ve ekonomi yorumculuğu yaptı. Hititler üzerine yaptığı çalışmaları iki öykü kitabı ve bir ekonomi tarihi kitabında topladı. Eğilmez’in Inferis ve Sahte Sultan adlı iki de polisiye romanı bulunuyor.   

Halen Altınbaş Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışıyor, Kendime Yazılar adlı blog sitesinde yazılarını paylaşıyor.   

Mahfi Eğilmez'in 23 kitabı ve çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor. 

 

 


Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16