Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi Genel Kurul Çağrısı ve Açıklama

 

GENEL KURUL ÇAĞRI  VE AÇIKLAMA

 

Değerli Mülkiyeliler

 

Ülkemizin siyasal, ekonomik ve toplumsal olarak büyük bir dönüşümden geçtiği bir dönemdeyiz. Bizi biz yapan okulumuz her türlü cebrî müdahale ile karşı karşıya kalmaktadır. Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi yönetimi olarak, okulumuza ve camiamıza sahip çıkmak için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle 26 Ocak 2020 günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısında desteğinizi bekliyoruz.

Yönetim Kurulu olarak geçtiğimiz iki yıllık dönemde gerçekleştirdiğimiz faaliyetler hakkında sizleri bilgilendirmek ve yeniden seçilmemiz halinde izleyeceğimiz yol haritasını paylaşmak istiyoruz.

 

Hocalarımızın görevden uzaklaştırıldığı, öğrenci arkadaşlarımızın çeşitli baskılara maruz kaldığı ve camia olarak itibarsızlaştırma kampanyalarının hedefi olduğumuz bu dönemde, bizi biz yapan demokratik ve özgürlükçü değerleri Birliğimiz çatısı altında korumayı ilke edindik. Bu amaçla, aralarında kıymetli hocalarımızın, gazetecilerin ve araştırmacıların olduğu 15 konuğu Birliğimizde ağırlayarak Mülkiyelilerle buluşturduk. Üye beklenti araştırması yaptık. Sanat gezileri, söyleşiler ve müzikli etkinlikler düzenledik. 4 Aralık kokteyllerinin her sene daha fazla katılımla ve yeni yüzlerle zenginleşmesinden gurur duyduk. Nakkaştepe Projesinde çok önemli gelişmeler kaydettik. Mülkiye camiasının dayanışmasını büyüten ve güçlendiren bir ruhla 160. Yılımızı kutladık.

 

Bir kez daha bu sorumluluğu almaya hazırız. Karşı karşıya olduğumuz zorluklar bizi yıldırmayacak, aksine yenilenmiş bir ruh ve azimle yola devam edeceğiz.

Çünkü demokrasi ve özgürlüklerin baskı altına alındığı her dönemde, Mülkiyeliler Birliği, bu baskılara karşı dik durmuş ve ayakta kalmıştır. Demokratik kitle örgütlerinin buluşma noktası olmuştur. 

Bugün de, Derneğimizin sesinin eskisi gibi duyulur ve dikkate alınır olması temel stratejimiz olacaktır. Varlık nedenimiz olan öğrencilerimiz ve mezunlarımıza daha fazla değer katmayı ve destek vermeyi sürdüreceğiz. Önceki dönemde olduğu gibi İstanbul’da yaşayan genç mezun arkadaşlarımıza ulaşmaya ve ilişkilerimizi güçlendirmeye öncelik vereceğiz. Onlarla bir araya gelerek ülkemize ve camiamıza değer katan bireyler olmaları için her türlü desteği sağlayacağız. Böylece Mülkiyeli kuşaklar arasındaki iletişimi artırarak, tarihsel misyon ve geleneklerimizle, bugünün vizyon ve dinamizmini buluşturacağız. Mülkiyeliler dün olduğu gibi yarın da bu ülkede demokrasi ve özgürlüğün savunucuları olacaktır.

 

Sizleri 26 Ocak günü saat 11.00’de Kuzguncuk’taki lokalimizde yapılacak Genel Kurulumuza bekliyoruz.

 

Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

 

Çarşı Caddesi   No:10  Kuzguncuk  34674  Üsküdar / İstanbul

Tel: 0216) 342 30 15 - 42      Fax: (0216) 310 49 99

www.mulkiyeistanbul.org

info@mulkiyeistanbul.orgmulkiyeistanbul@superonline.com


Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16