Yaşar Bozyürük

 

Değerli Üyelerimiz,
 
Dünya ve ülke gündemi yakıcılığını koruyor. Covid-19 salgını son bulmamış iken yeni bela, bir dünya paylaşım savaşının ayak izleri kapımızda.
Alttan alta 1990’lardan bu yana devam eden ABD(Ukrayna)-Rusya arasında devam eden savaş şimdi yeni bir merhalede. Dünya halklarının da ülkemizin de çıkarına olmayan, emeği ile geçinenlere daha fazla yoksulluk ve acı getirmekten başka bir işlevi olmayan  böyle bir Savaşa Hayır diyoruz.

İçerde, ülkemizde durum çok farklı değil. Halkımız her geçen gün artan fiyatlarla, siyasi ve sosyal baskılarla savaşını sürdürüyor. Bu yazının kaleme alındığı bugün, kendilerine nereye giderlerse gitsinler denilen Tıbbiyeliler ‘’Hiçbir yere çekip gitmiyoruz , G(ö)REV’deyiz’’ diyerek, bayramlarını kutluyorlar.

Böyle bir ortamda, yeni yılın ilk ayında Genel Kurulumuzu yaptık,  yeni yönetim ekibini oluşturduk,  yeni yönetim ekibi olarak ‘’ Birlik’’te Güçlüyüz anlayışıyla kolları sıvadık, ilk toplantılarımızı gerçekleştirdik. Birlikte yönetme, birlikte var olma ilkesiyle beş komite oluşturup yola koyulduk. Amacımız; oluşturulan Kurumsal İletişim, Üye İşleri, Etkinlikler, Okul-Öğrenci-STK İlişkileri, Nakkaştepe/Gayrimenkuller komitelerinin,  kendilerini faaliyetleri ile önümüzdeki günlerde sizler nezdinde daha fazla hissettirmesi.
Genel Kurulda da dediğimiz gibi önümüzdeki iki yılda,

  • Okulumuz Siyasal Bilgiler Fakültesinin hocaları ile öğrenci arkadaşlarımızın yanında olmaya güçlü olarak devam edeceğiz, öğrencilere dönük maddi-manevi destek uygulamaları geliştireceğiz, yeni mezun ancak iş bulamayan genç Mülkiyelilerin iş bulmasına destek olacağız.
  • İstanbul şubeyi ürettiği söylem ve faaliyetleri ile adından söz edilir-bilinir, üyelerinin ve dostlarının etkinliklerine katılmaktan mutluluk duyacağı bir demokratik kitle örgütü yapma gayretinde olacağız.
  • İstanbul Şubeye yeni bir lokal kazandıracağız.
  • Şubemize sürdürülebilir bir mali kaynak yaratacağız.
  • Nakkaştepe Projesini proje olmaktan çıkaracağız.


Sevgi ve Saygılarımızla,
 


Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16