Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU      

ASİL ÜYELER


Yaşar BOZYÜRÜK  (1985) 
BAŞKAN

1960 yılında Aslıhan/Edirne'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1978 yılında girdiği AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1985 yılında mezun oldu. 
1986 yılında TCMB'nda başladığı bankacılığı muhtelif kamu ve özel bankalarda uzman, müfettiş, teftiş kurulu başkan yardımcısı, teftiş kurulu başkanı, iç kontrol başkanı olarak sürdürdü. Grup şirketlerinde denetim komitesi ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. 
2017 sonunda emekli oldu. Evli, 2 çocukludur. Halen mesleği ile ilgili konularda danışmanlık-bilirkişilik yapmaktadır.

 Filiz MUT  (1987)
 BAŞKAN YARDIMCISI
 
1964 yılında Denizli’de doğdu. Orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1982 yılında girdiği A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. 1987-1988 yılları arasında İzmir’de iki yerel gazetede ekonomi muhabirliği yaptı. 1988 -2018 yılları arasında finans sektöründe faaliyette bulunan çeşitli banka ve diğer yatırım kuruluşlarında uzman, müfettiş, yönetici olarak çalıştı. 2018 yılında emekli oldu. Evli ve 1 çocukludur. Emekli olduktan sonra gönüllülük esaslı faaliyetlerini, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşları çatısı altında sürdürmektedir


                                                
                    
  
 T.Berrin YILDIZ TAVMAN (1989)
 GENEL SEKRETER

1968 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümü 1989 mezunudur.
İş hayatına Koç Grubuna bağlı Türk Elektrik Endüstrisi A.Ş. nde personel memuru olarak başlamıştır.
30 yıldır aktif olarak devam eden kariyerinde Lafarge Aslan Çimento, Telsim, Koç Bilgi Grubu , Goldaş Kuyumculuk, Hedef Grup, Arken Jeneratör, Atasay Kuyumculuk, Soyak Holding, Ekol Lojistik gibi sektöründe öncü olan kurumlarda İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi alanlarında üst düzey yönetici olarak görev almıştır.
Halen bu alanlarda Danışmanlık ve Eğitimler vermektedir.
Evli ve 2 çocuk sahibidir.


   
 HÜSEYİN ORTAK (1987) 
 SAYMAN

1964 yılında İzmir’de doğdu. 1982 yılında girdiği Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına özel bir bankada Müfettiş yardımcısı olarak başladı. Çeşitli bankalarda, şube ve birim yöneticilikleri yaptıktan sonra 2019 yılında emekliye ayrıldı. Halen finansal danışmanlık yapmakta ve bir haber portalında enerji ekonomisi ve iklim değişikliği konularında haftalık yazılar yazmaktadır.

                                               
                                               

                                                     
   
 Asena SELÇUK  (1999) 
 ÜYE
 Ankara Gazi Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (İŞLETME-1999), Japon Hükümeti Bursu kapsamında AOTS Programı (2007) ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık ve Tanıtım bölümlerinde (2013) lisansüstü eğitimleri almıştır. 2001-     2008 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda Avrupa Birliği Uzmanı unvanıyla kadrolu devlet memuru, 2008-2011 yılları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) / Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde İş Konseyi Bölge Koordinatörü (Dünya Türk İş     Konseyi-DTİK), 2011-2014 yılları arasında Ata Holding ve Ata Yatırım’da Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmıştır. 2019 yılında Mehmet Öğütçü’nün Başkanlığını yaptığı Londra merkezli Bosphorus Energy Club Türkiye Direktörlüğü’nü yapmıştır. 2014-2020 yılları arasında sivil  toplum kuruluşu, üniversite, dış ilişkiler, eğitim, enerji, gıda, teknoloji, turizm, inşaat, spor, telekomünikasyon, hukuk ve gayrimenkul sektörlerinde iletişim, uluslararası ilişkiler ve iş geliştirme danışmanlığı vermiştir.12 Şubat 2020 itibarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan İstanbul Yatırım Ajansı’nda Uluslararası Proje Geliştirme, Tanıtım ve İletişim’den sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İngilizce, Azerbaycan Türkçesi ve başlangıç düzeyinde Rusça bilmektedir.

                                                                                                                                          
                                                
YEDEK ÜYELER

 Ceyhun Emre DOĞRU (2008)
 ÜYE


Dr. Ceyhun Emre Doğru CORPERA Danışmanlık’ın kurucusu ve yönetici ortaklarındandır. Stratejik yönetim ve kurumsal ilişkiler alanlarında danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadır.
CORPERA Danışmanlık’tan önce StratejiCo.’da ortak olmuş, NATO ve Birleşmiş Milletler için politika analistliği görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca, 2012 yılında TÜSİAD’ın Washington DC ofisinin de sorumlusu olarak görev almıştır.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nden ve Université Libre de Bruxelles’den mezun olan Dr. Ceyhun Emre Doğru doktorasını ise Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 
Dr. Ceyhun Emre Doğru aynı zamanda TEİD Akademi “Etik ve Uyum Yöneticisi” Sertifika Programı’nın birinci dönem mezunlarından olup makaleleri Harvard Business Review ve Hürriyet Daily News gibi bir çok dergi ve gazetede yayınlanmaktadır. Dr. Emre Doğru aynı zamanda DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) bünyesinde bulunan Türkiye – Belçika ve Türkiye – Lüksemburg İş Konseylerinin üyesidir.


                    
 Meral SAĞIR ÖZTOPRAK  (1985) 
 ÜYE

1984 SBF Kamu Yönetimi Bölümü Mezunu.1985’de Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak akademik yaşama başladı. 1994’de Kurumlar Sosyolojisi alanında doktorasını aldı. Doçent olduktan sonra 1998’de Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi ve Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı. 2003’de İİBF Dekan Yardımcısı iken Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olarak atandı. Dekanlığının ikinci döneminde emekliliğini isteyerek İstanbul’a geldi ve 2009-2021 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi öğretim üyesi ve Kamu Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Georgetown Üniversitesi ve Londra Üniversitesi, SOAS’da konuk akademisyen olarak bulundu. Halen Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesidir.
 
                             
                      
 Gülfem TANDOĞAN (2001) 
 ÜYE

2001 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olan Gülfem Sena Tandoğan’ın, Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA derecesi bulunmaktadır. Tandoğan, kariyer hayatına 2001 yılında bir ilaç firmasında ürün müdür yardımcısı olarak başlamıştır. 2003 yılında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Pazarlama Müdürlüğü’nde göreve başlayan Tandoğan, 2005-2007 yılları arasında Risk Yönetimi ve Yatırımcılarla İlişkiler Müdürlüğü’nde uzman olarak çalışmış ve 2007 yılında Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü’nün kurulmasında görev almıştır. 2012 yılından itibaren Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi ile Satış ve Kiralama Birimi’nden sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapan Tandoğan, hâlihazırda Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Tandoğan, aynı zamanda Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu, Ege Perla Avm İcra Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı derneğinin(GYODER) Organizasyon Komitesi Başkanı olan Tandoğan yarı zamanla Bahçeşehir Üniversitesi’inde Tüketici Davranışları dersi vermektedir.
                                                
              
                      
 Ozan GÜNDOĞDU (2015) 
 ÜYE

22 Şubat 1989’da İzmir’de doğdu. 2007 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 8 yıl sürecek lisans eğitimine başladı. Bu süre içinde dönemin muhalif öğrenci hareketinin içinde bulundu. 2011 yılında Hopa Davası olarak bilinen Metin Lokumcu’nun öldürülmesinin ardından muhalif öğrencilere dönük yapılan operasyonda tutuklandı, 7 ay cezaevinde kaldı. Aynı dönemde çeşitli dergilerde yazılar yazmaya başladı. Notabene Yayınlarından 2011 yılında çıkan ve gençlik mücadelelerini konu alan “Gerçek, Yıkıcı, Yaratıcı” adlı kitaba ‘Türkiye’de öğrenci hareketinin krizleri ve imkanları’ başlıklı yazıyla katkı sundu. 2014 yılından itibaren 3 yıl boyunca çeşitli eğitim kurumlarında makroekonomi ve maliye dersleri verdi. Aktif gazetecilik hayatına 2018 yılında BirGün Gazetesi’nde ekonomi editörü olarak başladı. Bu alanda özellikle enerji ve inşaat sektörünün iktidarla kurduğu ilişki üzerine yoğunlaştı. Bunun yanı sıra Türkiye’deki İslamcı akımlar hakkında haftalık BirGün Pazar ekinde yazıları ve röportajları yayınlandı. 2020 yılında Türkiye’de tarımın durumunu konu edinen ‘Muhtaç’ adlı belgeselin yapım ekibinde yer aldı. Belgesel Altın Portakal’a aday gösterildi. Halk Tv’de ise Salı günleri yayınlanan Kayda Geçsin programında gazeteci Murat Ağırel, Timur Soykan ve Özlem Gürses’e eşlik etmektedir.
                                                    
                       

 Ümran BEKTAŞ (2010) 
 ÜYE


1986 yılında İstanbul'da doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2004 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 2014 yılından beri Kadıköy Belediyesi'nde çalışmaktadır.                                                          
                                                        
   
DENETİM KURULU

ASİL ÜYELER

  
                                                   
 Hüseyin Alp TAHMAZ (1987) 
  
 1965 Sinop doğumlu. 1982 yılında girdiği SBF İktisat bölümünden 1987 yılında mezun oldu.
 1990-1994 yılları arasında Akbank Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı ve müfettiş olarak, 1994-2020 yılları arasında çalıştığı Alternatif Bank’ta ise; müfettiş, şube müdür yardımcılığı, şube müdürlüğü, kredi tahsis müdürlüğü görevlerinde bulundu.
 Nisan 2020’de emekli oldu.Tiyatro oyunları yazıyor. Evli ve bir kızı var.                                                   


 

                                                

 Gülay ÖZTÜRK (1995) 
   
1972'de Ankara'da doğdu. A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünü 1995 yılında bitirdikten sonra özel bir bankada 1996 yılında müfettişlikle başlayan kariyerini uzun yıllar yöneticilik yaptıkta sonra 2015 yılında bıraktı ve aynı yıl Adler Koçluk Okulunda “koçluk" ve ''ileri düzey koçluk ''eğitimlerini tamamlayarak ACPC ünvanını aldı. Ardından "Yoga Alliance" onaylı eğitmenlik programını tamamladı Hindistan, Nepal ve Brezilya'da meditasyon çalışmalarına katıldı. Koçluk bakış açısında derinleşmek için Transaksiyonel Analiz ve Viktor Frankl Logoterapi Enstitüsü’nün eğitimlerine katıldı. 
 2016 yılında NewVision Training&Coaching firmasını kurdu. Halen liderlik ve kişisel gelişim eğitimlerini pozitif psikoloji ve doğu felsefesiyle birleştirdiği özgün eğitimler tasarlamakta, vermekte ve bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.                               
                
                               
                                                       
                                               
Ümit AKTAŞ (2007)   
       
1982 yılında Kıbrıscık/ BOLU’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bolu'da tamamladıktan sonra 2001 yılında girdiği AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu.2009 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Gelir Uzmanı olarak başladığı memuriyetine halen  Vergi Müfettişi olarak devam etmektedir.
 


YEDEK ÜYELER

                                               
 Mehmet Ali TÜRESAY (2014) 
  
1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu.
2017 yılından beri İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinde görev yapmaktadır.
                                              
 Emre SARIKAYA (2014) 
  
 
1991 yılında Ankara’da doğdu. 2014 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.       UNPFA iş birliğinde yürütülen Kilit Mülteci Grupların Koruma Hizmetlerine Erişiminin Önündeki Engellerin Azaltılması Projesi’nde idari       asistan  ve Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Projesi’nde program sorumlusu olarak görev aldı. 2021 yılından itibaren İstanbul Maden ve Metaller   İhracatçı Birlikleri’nde uzman yardımcısı olarak çalışmaktadır.

                                         


                                                          
                                
                                            
 İlyas HANALP (2017) 
 
1994 yılında Van'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Van'da, lise eğitimini ise Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2012 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2017 yılında mezun oldu. 2017-2019 yılları arasında Kongre Turizmi alanında iş hayatına başladı, ulusal ve uluslararası kongreler düzenledi. 2019 yılından beri kariyerine Sağlık Turizmi alanında devam etmekte olup ileri derecede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.


 
            
                              
 

                         

                                   
                     

 

Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16