Yunus Isın

Sevgili Mülkiyeliler, 

 Yaşadığımız dönem çok önemli altüst oluşları önümüze koyarken, geçmişte tahayyül dahi etmediğimiz gelişmeler, yeni siyasi yapılar, kurum ve oluşumlar doğrudan yaşam tarzımızı etkiliyor, dünyaya bakışımızı ve dünyayı yorumlama tarzımızı bu koşullara göre yeniden gözden geçirmemizi gerektiriyor.
Mülkiyede,  öğretim üyeleri, öğrencileri, çalışanları ve mezunları ile birlikte, insanı, insanlığa sahip çıkmak için mücadele etmeyi, demokrasi ve hukukun yol göstericiliğinde kamusal alanın tüm toplumun ortak çıkarları için yapılandırılmasını öne alan, toplumsal gelişmeyi bu amaca  uygun hale getirmeye çalışan bir eğitim geleneğini yıllarca sürdürdü.
Tüm baskı dönemleri bu geleneği ortadan kaldıramadı.
Şimdi de benzer yöntemlerle, geçmişte olduğu gibi en değerli bilim insanları okulumuzdan uzaklaştırılırken, öğrencilerimiz üzerinde baskılar sürmekte, bilimsel eğitim ve akademinin özgür ortamı ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.
Mülkiyeliler Birliği ile okulumuz, öğretim görevlilerimiz, öğrencilerimiz, çalışanlarımız arasındaki bağlar koparılmaya çalışılmaktadır.
Geçmişte de denenen bu uygulamaların, geleneğimiz ve tüm Mülkiye bileşenlerinin mücadelesi ile ortadan kalkacağına inanıyoruz.
Çünkü insanlık için daha iyi bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz.
Tüm Mülkiye bileşenlerinin bu inançla birlikteliklerini daha da güçlendireceklerini biliyoruz.
İşte tam da bu nedenle, her zaman söylemekten onur duyduğumuz Mülkiye Marşında ifade edildiği gibi;
“Ey vatan gözyaşların dinsin artık,
Yetiştik çünkü biz .”
 
Sevgili Mülkiyeliler,
Hayatın her alanında yaşanan hızlı değişim ve dönüşüm, çok hızlı bir tüketimi de beraberinde getiriyor. Hayata dokunmak, sorunlara müdahale etmek için geliştirdiğimiz çözüm ve araçların çok kısa sürede eskimiş olduğunu görüyoruz.
2008 yılında yayına başlayan WEB sitemizi, bilişim teknolojisinde yaşanan hızlı değişim karşısında yenilenmek zorunda kaldık.
Yeni WEB sitemizle tekrar birlikteyiz.
Mülkiyeliler Birliği İstanbul şubesi olarak çalışmalarımız, etkinliklerimiz hakkında bilgi vermek, üyelerimizden, okulumuzdan, Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi ve Şubelerimiz’den haberleri sizlerle paylaşmak, öneri ve düşüncelerinizi almak için yeni WEB sitemiz hazırlandı.
Yeni sitemizde üyelik işlemleri ve doğrudan sitemiz üzerinden aidat ödeme de yer alıyor.
Yeni Sitemizin sizlerin de katkıları ile daha da gelişeceğine inanıyoruz.
Sevgilerimizle,
 
Yunus Isın

Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16